Robimy przetwory na zimę.

W tym tygodniu dzieci z każdej grupy robiły zapasy na zimę. Smażylismy  powidła ze śliwek oraz dżem z gruszek. Najmłodsza grupa zaprawiała kompoty. Wszyscy pracowali w pocie czoła, żeby na drugi dzień zajadać się bułeczkami  z pysznymi konfiturami.:)

Warsztaty wiedzy o Montessori dla rodziców

Tym razem skupiliśmy się na tym, jak pracować na materiałach rozwojowych. A w praktyce sprawdzaliśmy wielozmysłowe pomoce w kosmicznej lekcji.

Zapraszamy na następne warsztaty.

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela to święto dla naszych pań. Dziś zajęcia prowadziły dzieci i …rodzice .Pani Hania wcieliła się w role Marii Montessori i opowiedziała dzieciom swoją historię. W najmłodszej grupie tę role spełniła Marysia z pomocą swojej asystentki Olgi. Dzieci jak zaczarowane podziwiały i uczyły się, jak pracowac z różowa wieżą oraz brązowymi schodami. Dzieci z grupy Pomarańczowej-Szymon, Marianna i Kacper- przeprowadzili lekcję ciszy dla starszych kolegów i koleżanek. Wszyscy  świetnie się bawili, bo przecież o to chodzi w nauce i poznawaniu świata.

Poznajemy żłobek, szkołę podstawowa oraz średnia.

Przedszkolaki w tym tygodniu poznawały wszystkie szczeble nauki. Zaczęlismy od wycieczki do żłobka , poprzez szkołe podstawową a skończyliś my na liceum ogólnokształcącym.

Serdeczne podziekowanie dla pani Jagody ze żłobka, pani Magdy ze szkoły podstawowej oraz pani Agaty z liceum ogólnokształcacego za umożliwienie  zwiedzenia wszystkich trzech placówek.

Dziękujemy:)